Filozofická fakuta UP
facebook
instagram
twitter
linkedin
 
Zurnal Alumni: newsletter pro absolventy UP

Milé absolventky, milí absolventi,

jak je již našim zvykem, v pravidelném čase se Vám ozýváme s aktualitami o dění na univerzitě.

 

Univerzita Palackého se v současnosti především aktivně zapojuje do pomoci těm, kteří se kvůli válce ocitli ve složité životní situaci. Prostřednictvím Dobrovolnického centra UP nejen koordinuje podporu pro své studenty a zaměstnance, ale podílí se i na fungování Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině a zapojuje se i do přímé pomoci ve válečné zóně – například ve formě materiální sbírky pro naši partnerskou univerzitu v ukrajinských Černovicích. Všechny bližší informace najdete na tomto webu.

Zároveň připomínáme možnost přispět do veřejné sbírky pro náš univerzitní Fond pomoci Ukrajině. Jeho prostřednictvím financujeme dlouhodobou podporu více než 160 studentů a zaměstnanců UP, kteří pocházejí z válkou zasažených oblastí. Děkujeme všem štědrým dárcům! Podrobnosti najedete zde.

Z dění na univerzitní půdě vybíráme poslední přednášku z cyklu UPsolvent, kterou pronesla Mgr. Veronika Ježková, absolventka Právnické fakulty, advokátka a držitelka Ceny Alice Garrigue Masarykové. Záznam přednášky s výmluvným názvem „Někdy je snazší napsat smlouvu – od obchodních dokumentů k obětem sexuálního násilí“ můžete zhlédnout na tomto odkaze.

 

Z blížících se akcí Vás srdečně zveme na již 10. Olomoucký Majáles, který se uskuteční v úterý 24. a středu 25. května 2022. Přijeďte do Olomouce a zavzpomínejte s námi na studentská léta. Těšit se můžete na tradiční majálesový průvod městem, koncerty, výstavy, filmové projekce, besedy a mnoho dalšího.

 

Všechny absolventy a příznivce Fakulty tělesné kultury informujeme o připravovaném absolventském setkání, které proběhne v rámci oslav 30 let fakulty. Oslavy, včetně stříbrné promoce, proběhnou v pátek 3. a sobotu 4. června 2022. Pro podrobnější informace navštivte webové stránky fakulty.

 

Nezapomínáme ani na aktualizaci benefitů pro držitele absolventských karet. S novou nabídkou přichází Lanové centrum Proud. Nově také můžete čerpat slevu ve Vydavatelství UP. Pokud svoji kartičku ještě nemáte, zažádejte si o ni jednoduše na našich stránkách.

 

V neposlední řadě Vám níže zasíláme výběr z aktualit na jednotlivých fakultách. Nejnovější vydání magazínu Žurnál si pak můžete prohlédnout v elektronické podobě zde.

 

 

Přehled aktualit

 
 

Pracujte na své alma mater

 
 
facebook
instagram
twitter
linkedin

© 2022 Univerzita Palackého v Olomouci.

Tento e-mail jste obdrželi na základě platného členství v Klubu absolventů Univerzity Palackého. 
S jakýmikoliv dotazy či žádostmi se můžete obrátit na adresu absolvent@upol.cz
.