Pokud se Vám tato zpráva nezobrazuje správně, otevřete si ji online.

Vážení absolventi Univerzity Palackého!

Mnoho z vás se zúčastnilo loňského setkání absolventů UP v Olomouci, další využili příležitosti být součástí letošní jedinečné Absolventské party „Olomouc v Praze“.

Léto ještě nekončí a pokud jste si setkávání s absolventy UP oblíbili, máme pro vás další zajímavou nabídku. Budova Cyrilometodějské teologické fakulty si připomíná 300 let od svého založení a připravuje se velká oslava, na kterou vás srdečně zveme. V nabídce bohatého programu si jistě každý přijde na své, zapomenuto nebude ani na děti. Poznačte si do svých diářů pátek 22. září a udělejte si výlet do Olomouce na „mejdan u teologů v BOŽÍ fakultě“!

Ohlédnutí za Absolventskou party „Olomouc v Praze“

Po úspěšném Absolventském setkání uskutečněném v září 2016 připravila Univerzita Palackého další akci pro všechny své absolventy. Netradiční party se odehrála 12. srpna na pražské náplavce. Na nábřeží Vltavy se sešly stovky absolventů UP nejen z Prahy, ale také ze všech možných koutů České republiky, kam se studenti olomoucké univerzity v průběhu let za prací a rodinou rozptýlili. Nechyběli ani absolventi zahraniční. Účastníci měli možnost potkat se se spoustou známých spolužáků i učitelů a užít si bohatý kulturní program. Příjemné letní počasí, lodě pohupující se na vodní hladině a pohodová muzika – to byly kulisy Absolventské party v Praze.

Událost byla zasazena do jednoho z nejatraktivnějších a společensky nejživějších míst v centru Prahy – na pražskou náplavku. Návštěvníkům se po celou dobu akce naskýtal výhled na panorama Hradčan a vyšehradskou skálu. Hlavní program se uskutečnil na unikátní lodi Cargo Gallery, která představuje plovoucí multifunkční kulturní prostor se dvěma pódii. Doprovodný program probíhal v bezprostřední blízkosti lodi – v prostorách Kayak Beach Baru , jediného plovoucího baru s volejbalovým hřištěm v Evropě, za jehož vznikem stojí olympijský medailista Vavřinec Hradilek.

Úvodní slovo Absolventské party nemohlo patřit nikomu jinému než současnému rektorovi Univerzity Palackého Jaroslavu Millerovi. Ten po své zdravici obcházel palubu, aby si potřásl rukou se všemi přítomnými absolventy. Podpořil tak přátelskou atmosféru, která byla po celý den cítit na každém kroku. K potěšení všech dorazil na loď okupovanou absolventy UP i emeritní rektor Josef Jařab v kapitánské čepici. Ve svém milém projevu vzpomenul na některé zajímavé momenty z historie Univerzity Palackého.

Akce nebyla jenom ve znamení příjemných setkání absolventů. Nejen naše návštěvníky, ale i kolemjdoucí Pražany a turisty bavilo svými hudebními vystoupeními během celého dne hned několik kapel. Úvod programu na pódiu paluby Cargo Gallery patřil úspěšným průkopníkům hanáckého reggae – kapele Homebwoyrasta. Během odpoledne se ke slovu dále dostalo improvizující power trio Sugar and Spice Holding Company, které svojí rozmanitou hudební tvorbou potěšilo nejednoho posluchače. Před setměním pak na stage nastoupilo česko-albánské seskupení Hitfakers. Pozitivní energie hudby této formace si vysloužila zaplněný taneční parket až do konce vystoupení. Hitfakers nenechali tanečníky vydechnout a ti je na oplátku s blížící se večerkou nechtěli pustit z pódia.

Program byl bohatý i na doprovodné aktivity. Absolventi tak dostali třeba příležitost zdarma se projet po Vltavě na lodi s horkou lázní a vířivkou, využít půjčovnu kajaků a paddle boardů nebo si zahrát beach volejbal za hudebního doprovodu produkce studentského radia UP Air. V rámci odpoledního programu děkani a proděkani absolventům představili novinky na svých fakultách. Pro návštěvníky byla také připravena tombola a v podvečerních hodinách si z rukou rektora převzala svoji výhru (především hodnotné poukazy na ubytování v olomouckých hotelích) řada šťastlivců. Příjemným zpestřením byl slavnostní přípitek moravskou slivovicí z Palírny Samotišky. Po skončení hudebního programu na palubě lodi se zástupy absolventů přesunuly na břeh Vltavy, odkud zhlédli netradiční formu videomappingu promítaného na vodní stěnu. Třešničkou na dortu a zároveň posledním bodem programu byla DJ party v podpalubí. Nad ránem, za doprovodu závěrečných tónů reprodukované muziky, opouštěli poslední absolventi loď a rozjížděli se do svých domovů. Věříme, že s pěknými zážitky z Prahy, milými vzpomínkami na doby svých studií a také patřičnou hrdostí na svou alma mater.

Univerzita Palackého v Olomouci
Křížkovského 8
779 00 Olomouc
www.upol.cz

Tuto zprávu jste obdrželi na základě Vašeho platného členství v Klubu absolventů Univerzity Palackého

V případě dotazů či žádostí pište na absolvent@upol.cz

©2017 Univerzita Palackého v Olomouci